16 січня 2020

В Європі нема поняття нелегальних рубок, тому що ти з краденою деревиною нікуди не підеш — Марчук


Прем’єр-міністр України на нараді з керівництвом Держлісагентства доручив до 1 лютого забезпечити усі лісові господарства електронним обліком. Походження кожного дерева фіксуватимуть. Це має допомогти у боротьбі з корупційними схемами щодо торгівлі деревиною
0:00 / 24:53

В Європі нема поняття нелегальних рубок, тому ...

Про «ліс у смартфоні» і проблеми вирубки ми поговорили з головою Товариства лісівників України Юрієм Марчуком та екологом і аналітиком організації «Екологія – Право – Людина» Петром Тєстов.Юрій Марчук

Юрій Марчук: Йдеться зараз про декілька важливих акцентів, про які сказав прем’єр-міністр на нараді щодо розвитку сільськогосподарської діяльності, ставлячи завдання новому керівнику Державного лісового агентства.

Я б виділив два найважливіших: це відкритість системи ведення лісового господарства, зокрема, це карта, це публічність тощо, і друге питання – відновлення нормального відношення до професії лісівника.

Що таке ліс в Україні? 60 мільйонів гектарів – вся Україна, 10,6 мільйонів гектарів – це ліси. Але відміна України від сусідніх країн, де площа лісів приблизно така ж сама, полягає у тому, що в Україні є така степова зона, де ліси грають не роль деревини, а роль захисних насаджень.

Дуже актуальне питання – підтримка вітчизняного бізнесу по переробці деревини. Чому у Європі немає поняття нелегальних рубок? Там що, менше лісу? Та просто ти з краденою деревиною нікуди не підеш. Тому що твою пилораму арештують і тебе посадять. Коли ми розглядаємо питання нелегальних рубок в лісі, ми повинні одразу сказати, що в нас нелегальне використання лісових ресурсів у переробці.

Чи є катастрофічною ситуація у Карпатах?

Петро Тєстов: Якщо дивитися загалом, то так казати не можна. Якщо порівнювати з сусідньою Румунією, де в свій час повернули у приватну власність більшість лісів, то там проблема набагато гірша, ніж у нас. Але, на жаль, в Україні є окремі лісові господарства в Карпатах – більше половини, які дійсно зловживають і роблять рубки, які нічим не виправдані. І якщо порівнювати з польським лісівникам, які проводять тільки вибіркові рубки, то в нас ситуація погана.

Повна версія розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.
теги:
Вирубка лісу,
Карпати


16 січня 2020, 09:35
0 коммент.:

Дописати коментар