20 січня 2020

ПРОЗОРА РЕНТНА СТАВКА ДЛЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ


Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики підтримано мої правки до проекту Закону #1210 щодо скасування поділу території лісів за п‘яти розрядами рентної плати та встановлення єдиної середньої ставки.

Існуючий поділ лісів за розрядами базувався на відстані вивезення деревини з лісосік до найближчого пункту відвантаження деревини ЗАЛІЗНИЦЕЮ.

Такий поділ був розроблений ще за часів Радянського Союзу і відповідав умовам ведення господарства першої половини ХХ століття, коли понад 90% лісопродукції перевозилось залізницею.

Одак сучасна європейська практика перевезення деревини автомобільний транспортом з відвантаженням із верхніх (проміжних) складів, розташованих біля доріг із твердим покриттям, відповідно до умов поставки FSA, яка є дуже поширеною, вносить суттєві корективи в організацію перевезень деревини, нівелюючи залежність підприємств від розташування залізничних станцій.

Крім того, існуюча система поділу лісів за розрядами часто ставала джерелом маніпуляцій лісокористувачів для зменшення податкових нарахувань.

Тому, встановлення єдиного розряду значно спростить адміністрування цього податку, актуалізує норми Податкового кодексу до сучаних умов ведення господарства та усуне можливості для маніпуляцій в нарахуваннях податку.

✔️ Слідкуйте за нашими новинами на офіційній FaceBook сторінці: https://www.facebook.com/zeolga96/
✔️ Telegram: https://t.me/vasylevska96
✔️ Моя особиста сторінка Ольга Василевська-Смаглюк: https://www.facebook.com/ukrjournalist

🌲🌳🌲

0 коммент.:

Дописати коментар