16 січня 2020

Як володимирські лісівники вирощують «легені планети»

Вирощення лісу потребує праці людських рук. І розпочинається все, як і століття тому, з насіння. Точніше – його видобування із шишок. А ще перед тим – із їх збору.

Всі ці завдання щороку циклічно виконують волинські лісівники,– інформують у пресслужбі ВОУЛМГ.

Насіння має бути вдосталь. Відповідно – шишок необхідно зібрати достатньо.

Тож щороку лісівники планують, скільки чого потрібно. В середньому річні об’єми держлісгоспів області – 120 тонн шишок. Цього вистачає, щоб згодом забезпечити власні потреби у насінні та відповідно – посадматеріалі.

Збір шишок у грудні-січні – початок процесу. Згодом їх везуть на шишкосушарні. На Волині такі діють на базі ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Маневицьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» та ДП «Старовижівське ЛГ».

Відповідальна за роботу шишкосушарні у ДП «Ківерцівське ЛМГ» Світлана Круглик розповідає, що лісгоспи до них уже привези на переробку 36 тон 330 кг шишок сосни звичайної. Загалом тут планують переробити за сезон до 50 тонн.

«Перший етап процесу обробки має за мету розкрити шишку, щоб вивільнити насіння, перебрати його. Маємо спеціальний «обезкрилювач», де «ламаємо крила» насінню, – розкриває послідовність процесу Світлана Миколаївна. – Цього року плануємо отримати 380 кг чистого насіння.

Згодом це насіння пройде апробацію.Світлана Круглик

«Одна шишка може містити і 5, і 10 насінин, залежно від розміру. Якщо шишка стигла, усі насінини проростуть. В середньому одна шишка = п'ять сосон», – ділиться власними дослідженнями Світлана Круглик.


10:00 16.01.2020

0 коммент.:

Дописати коментар