16 січня 2020

Прем’єр зупиняє незаконні рубки з першого лютого. Експерти: місія – неможлива


Нарада Прем'єра з представниками територіальних органів Держлісагентства
14.01.2020
Олег Листопад

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук вимагає від усіх лісокористувачів перейти на електронний облік деревини та обіцяє знищити «сірий» ринок деревини. Про це він заявив 14 січня в Києві на нараді з представниками територіальних органів Державного агентства лісових ресурсів (ДАЛР).

«З першого лютого мають принципово змінитися правила роботи. Прямі контракти на поставку деревини мають піти у минуле. Я доручив новому голові Держлісагентства Андрію Заблоцькому забезпечити роботу онлайн-майданчиків з торгівлі деревиною. З наступного тижня ситуація принципово зміниться. Маємо забезпечити централізований обіг деревини», – повідомив Прем’єр.
Тому з першого лютого усі лісові господарства країни мають перейти на електронний облік, вважає Гончарук.
«ХТО НЕ ПОЧУЄ, БУДЕ ЙОМУ СКЛАДНО ПРАЦЮВАТИ. ДО НОВОГО РОКУ ВЖЕ ПОПЕРЕДЖАВ, ЦЕ ОСТАННЄ ПОПЕРЕДЖЕННЯ. РАНІШЕ ДОЗВОЛЯЛИ СОБІ ЗАКРИВАТИ ОЧІ НА СІРИЙ РИНОК ДЕРЕВИНИ, ДАЛІ ЦЬОГО НЕ БУДЕ. МИ РОЗРАХОВУЄМО НА ПІДТРИМКУ ЧЕСНИХ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА, ХТО ПРАЦЮЄ НА ДЕРЖАВУ. ХТО НАЛАШТОВАНИЙ НА ХАБАРІ – ЗВІЛЬНЯЙТЕСЬ. ТІНЬОВІ СХЕМИ, НАПРАЦЬОВАНІ РОКАМИ, ЗБЕРЕГТИ НЕ ВИЙДЕ, ДОМОВИТИСЯ НЕ ВИЙДЕ»,
– сказав Олексій Гончарук.
На підтвердження своїх твердих намірів він тут же усунув від виконання обов’язків голову Закарпатського управління лісового та мисливського господарства, зазначивши, що саме у цій області є найбільше проблем.
Водночас експерти зазначають, що здійснити накреслене прем’єром у зазначені терміни неможливо.
«Повністю оснащені обладнанням для ведення електронного обліку тільки підприємства, які підпорядковані ДАЛР. Іншим таке обладнання доведеться купувати. Це недешеве задоволення, і коштів на це у багатьох лісокористувачів просто немає. Хто профінансує такі закупівлі – незрозуміло», – розповів GreenPost голова ЕкоПраво-Київ Борис Васильківський.
«Також неясно, чи буде база бирок, які мають кріпитися на зрубані колоди, інтегрована з базою митниці та іншими базами контролюючих та правоохоронних органів. Не факт, що буде успішним і намір перевіряти дані бирок (на колоди кріпляться саме пластикові бирки зі штрих-кодом, а не чіпи) в онлайн-режимі. Оскільки покриття Інтернетом, особливо у віддалених від вогнищ цивілізації місцевостях, часто відсутнє», – стверджує експерт.
Нагадаємо, уряд останнім часом демонструє прагнення вирішити нарешті проблеми лісової галузі та запровадити у ній прозорі й жорсткі норми. Так, Держлісагентство наразі впроваджує ряд заходів, спрямованих на відкриття інформації про лісозаготівлю і стан лісового господарства у країні. Також в уряді стверджують, що вирубку лісів тепер можна відслідковувати через смартфон. Народні депутати від монобільшості зареєстрували законопроєкт №2379, яким передбачається інвентаризація лісів в Україні.
Усі ці заходи спрямовані на подолання корупції у лісовій галузі та припинення безконтрольної вирубки українських лісів. Однак поки що незаконні рубки не припиняються навіть після набрання чинності розрекламованого закону «про заборону рубок в Карпатах».

0 коммент.:

Дописати коментар